ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Projekt
edukacyjny

rok szkolny 2011/2012
rok szkolny 2012/2013
rok szkolny 2013/2014
rok szkolny 2015/2016
rok szkolny 2016/2017
rok szkolny 2017/2018


Projekt Edukacyjny

Dnia 23 lutego 2018 roku uczniowie klasy II OSSP, po raz ostatni, przedstawili swoje prezentacje w ramach projektu gimnazjalnego.
O godzinie 18.00 w sali gimnastycznej zasiedli widzowie: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie. Wszyscy w napięciu oczekiwali finału realizacji tego niezwykle pracochłonnego zadania, postawionego przed gimnazjalistami. Ważny element pokazu stanowiła z pewnością scenografia, przygotowana własnymi siłami uczniów.

Nad wszystkimi grupami projektowymi czuwał koordynator projektu gimnazjalnego p. Aleksandra Kępczyńska i wychowawca klasy p. Magdalena Modrzejewska.

Pierwsza z grup, pracująca pod opieką p. Małgorzaty Krysiak, zaprezentowała historię perfum. W sali unosił się zapach własnoręcznie przygotowanych perfum, a widownia mogła poznać wiele interesujących ciekawostek, związanych z tym tematem.

Krajem kwitnącej wiśni zajęła się druga grupa. Jej opiekunem była p. Elżbieta Kacprzak, a uczniowie w porywający sposób opowiedzieli historię Japonii, pokazali, jak ten kraj zmieniał się na przestrzeni lat.

Opuszczonymi miejscami zajęła się kolejna grupa, pracująca pod opieką p. Katarzyny Skotnickiej. Tym razem młodzież miała okazję przedstawić widowni jedne z najciekawszych i najbardziej tajemniczych miejsc na ziemi. Wszystkich niewątpliwie zaskoczyła aktorska gra naszych kolegów.

Dzięki kolejnej prezentacji dowiedzieliśmy się, w co kiedyś wierzono. Uczniowie pod opieką p. Żanety Widery-Kondraciuk, zebrali wiele faktów, dotyczących demonologii słowiańskiej. Zaprezentowali także scenki, w których wcielili się w postacie z dawnych wierzeń.

Następnie w humorystycznym klimacie uczniowie przedstawili zebranym, w jaki sposób oszukują nas reklamy oraz jak producenci w ostatnich latach zmienili podejście do sztuki i manipulacji odbiorcami reklam. Grupa ta przygotowywała się do pokazu pod opieką p. Małgorzaty Urbaniak.

Każda prezentacja była zakończona quizem, w którym publiczność, za poprawnie udzielone odpowiedzi, otrzymywała oryginalne narody.

Na zakończenie uczniowie podziękowali widowni za przybycie, a Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i pozostali zebrani gromkimi brawami ocenili występy wszystkich grup. Praca uczniów została doceniona, młodzież otrzymała podziękowania za trud, włożony w przygotowanie prezentacji oraz zaskakujące efekty w samej realizacji projektu gimnazjalnego. Szczególne podziękowania wygłosiła wychowawczyni klasy, pani Magdalena Modrzejewska, podsumowując całe to przedsięwzięcie słowami „Jesteście wspaniali”…Nadia Marur - uczennica klasy II OSSP
Zapraszamy do galerii - zdj. Kacper Augustyniak: ...więcej