ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


SPOTKANIA
WIGILIJNE


Wigilijne spotkania…

Tegoroczne święta będą, po raz kolejny, obchodzone pod znakiem pandemii, tym bardziej można docenić szczególne chwile przedświątecznych spotkań z kolegami i koleżankami oraz wychowawcami.

W czwartek 16 grudnia odbyły się w szkole klasowe wigilie. Były potrawy wigilijne, słodkości, wspólne śpiewanie kolęd, obdarowywanie się małymi prezentami, a przede wszystkim czas na bycie razem…

Ze względu na obostrzenia nie mogliśmy spotkać się w większym gronie, ale jako wspólnota „serc i dusz” byliśmy myślami razem jako społeczność NASZEGO KOCHANEGO “PLASTYKA”.

Małgorzata Pilżys

* * *

W klimacie świąt

Tradycji stało się zadość. 16 grudnia odbyły się spotkania klasowe, które stanowiły przedsmak bożonarodzeniowej wigilii. Niektórzy na tę okazję własnoręcznie przygotowali słodkości lub potrawy wytrawne, inni zamówili jedzenie. Były bowiem klasy, które postawiły na włoski przysmak... i wybrały pizzę.

Mimo kulinarnych różnorodności jedna rzecz pozostała niezmienna. Potrzeba bliskości. Pragniemy otaczać się ludźmi, których kochamy, darzymy sympatią lub cenimy, z którymi łączą nas wspólne relacje i przeżycia. A wigilie klasowe pozwalają się zatrzymać i spędzić czas razem. To ważne, bo w ferworze nauki i pracy zapominamy o drugim człowieku. Wigilie szkolne przełamują rutynę, wprowadzając więcej swobody i ciepła. Budują przy tym dobrą atmosferę.

W czasie klasowych spotkań nie zabrakło więc rozmów, śmiechu i upominków. Wiele prezentów było spersonalizowanych, co pokazało, że uczniowie przez lata wspólnej edukacji zdążyli się dobrze poznać. Jedna z klas uznała nawet, że wigilia to dobry moment, by zagrać w karty. Przetestowała w tym celu grę szpiegowską („Tajniacy”), którą wcześniej wygrała w konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.

Swoją wigilię mieli także nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. 17 grudnia, dzięki inicjatywie Dyrekcji, mogli zjeść świąteczny posiłek i złożyć sobie życzenia. Katarzyna Paliwoda, dyrektor ZPSP im. T. Makowskiego w Łodzi, za pośrednictwem p. Agnieszki Sowińskiej, przekazała serdeczności:

„Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły spokojnych, zdrowych i pełnych miłości chwil w nadchodzące święta. Niech Nowy Rok 2022 przyniesie upragniony spokój, stanie się początkiem szczęśliwych wydarzeń w naszym życiu, na kolejne lata”.

Niech zatem Wigilia i Boże Narodzenie, które przypadają na zimowe przesilenie słońca, stanie się symbolicznym momentem dobrych zmian, dzięki którym odnajdziemy spokój i spełnienie.

Karolina Woszczyk