ZPSP ZPSP E-dziennik Kontakt Mapa strony
 


Olimpiada
z
historii
sztuki


Olimpiada z historii sztuki

Dnia 14 grudnia 2021 Uczniowie naszej Szkoły przystąpili do eliminacji szkolnych 46 Olimpiady Artystycznej Sekcja Sztuka. W tym roku eliminacje odbyły się w formie testu online. Zgłosiło się 42 uczniów.

Do konkursu można się przygotować poprzez uczestnictwo w kole naukowym im. Leonarda da Vinci prowadzonym przez Panią Agnieszkę Sowińską, nauczyciela historii sztuki. Zajęcia dodatkowe odbywają się w formie wykładów i ćwiczeń online na platformie teams 3 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.

Pani Sowińska przygotowała już 13 finalistów Olimpiady.

Tytuł finalisty zwalnia z pisania matury z historii sztuki (uczeń otrzymuje 100 procent). Olimpiada jednak to przede wszystkim okazja rozwijania swoich zainteresowań historią sztuki i wspaniała intelektualna przygoda.

W tym roku Uczniowie na etapie szkolnym pisali test składający się z 30 pytań oraz w drugiej części poddawali analizie obraz Édouarda Maneta „Śniadanie na trawie” (w formie 10 pytań).

Test oraz klucz do testu można znaleźć na stronie Olimpiady – warto sprawdzić swoją wiedzę. Teraz uczniowie czekają na wyniki etapu szkolnego, działalność szkolnego koła naukowego wznawiamy 3 stycznia 2022.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych!Agnieszka Sowińska, nauczyciel historii sztuki