- Wiktor Żurecki, klasa IIIa PLSP
pracownia rysunku i malarstwa – nauczyciel Marlena Szymczyk
pracownia projektowania multimedialnego - nauczyciel Anna Czekay
pracownia specjalności artystycznej - nauczyciel Tomasz Ciechanowski
- Paula Gontarek, klasa IIc PLSP
pracownia rysunku i malarstwa – nauczyciel Halina Chrapowicka-Ołubek
pracownia technik graficznych – nauczyciel Żaneta Widera-Kondraciuk
- Julia Solecka, klasa IIIa PLSP
pracownia rysunku i malarstwa – nauczyciel Marlena Szymczyk
pracownia projektowania multimedialnego - nauczyciel Anna Czekay
pracownia specjalności artystycznej - nauczyciel Tomasz Ciechanowski
- Maria Stefanek, klasa IIIb PLSP
pracownia rysunku i malarstwa – nauczyciel Marlena Szymczyk
pracownia podstaw fotografii i filmu - nauczyciel Izabela Zielińska
Przed rozpoczęciem wernisażu – p. Agata Stachura-Ścieszko, redaktor TVP3 przeprowadziła wywiad z p. Katarzyną Paliwodą, dyrektor ZPSP im. T. Makowskiego oraz z p. Jolantą Rudzką-Habisiak. Emisja reportażu odbyła się tego samego dnia w łódzkiej telewizji o godzinie 21:30. Kuratorem wystawy, której otwarcie miało miejsce 3 lutego, jest mgr Tatiana Kamińska, zaś jej sekretarzem – mgr Agnieszka Wesołowska. Można ją oglądać do 21 lutego 2020 roku.
***
Na początku wernisażu gości przywitała przewodnicząca jury – p. Jolanta Rudzka-Habisiak, która podkreśliła wagę i znaczenie Konkursu im. T. Makowskiego. Jej zdaniem prezentowane prace laureatów może nie są jeszcze tak dojrzałe i doskonałe, ale świadczą o istniejącym potencjale, kreatywności uczniów i o poszukiwaniu własnej drogi twórczej.
Następnie głos zabrała p. Katarzyna Paliwoda, która podziękowała pani rektor za opiekę nad konkursem, za uczestnictwo profesorów uczelni w obradach jury, a także za możliwość prezentacji prac w murach Galerii ASP w Łodzi. Przekazała w tym celu dyplomy. Podziękowania otrzymali również opiekunowie nagrodzonych uczniów.
Dla laureatów czterech głównych nagród konkursu przewidziano bezpłatne kursy rysunku i malarstwa na wybranym Wydziale Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Natomiast dla uczniów wyróżnionych zaplanowano warsztaty i szkolenia na wybranym wydziale. Konkurs na trwałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń artystycznych szkoły. Kolejni uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w przyszłym roku szkolnym.
***
Dyrekcja szkoły gratuluje sukcesu nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Dziękuję nauczycielom za przygotowanie młodzieży do konkursu, a także całemu jury za uczestnictwo w obradach komisji.
Paweł Nowakowski
Karolina Woszczyk